T-dance T-dance T-dance T-dance
This is an example of a HTML caption with a link.

Trsáci

Pro děti od 8 - 12 let. Výuka je zaměřená na správné držení těla, které by se mělo automaticky přenášet do tanečních variací. Děti se učí základní pozice nejen dolních, ale i horních končetin. Velký důraz je kladen na rozsahy a celkovou plasticitu těla. Dalším významným pohybovým materiálem jsou švihy, ty jsou prováděny v různých polohách ( stoj, leh ) a s různými částmi těla. Od dětí se začíná požadovat znalost tanečního názvosloví. Také se do výuky zařazují suny různými částmi těla. I nadále zde zůstávají improvizační hry s rekvizitami ( stuhy, obruče, pírka atd. ), ale i bez při nichž mají děti možnost sami vytvářet krátké choreografie například s tématem živlů, kontrastů, snů atd. Děti také mají možnost si obohatit o další skoky a převaly. U převalů se začínají používat převaly ze stoje do stoje. Také se začínají učit obraty o 90° a 180°, které se používají v krátkých vazbách. Tanečníci se zde setkaji se základy taneční gymnastiky - stoje na rukách, mosty, přemety bočně ( to vše s dopomocí lektora ). Hodina již není  vedena tolik hrou a je zaměřena na probouzení pohybové paměti. Umění otvírá duši. Lekce jsou z větší části vedeny na instrumentální hudbu nebo klasickou hudbu.

Nezbytné informace:

Tato skupina je soutěžní a vystupuje na akcích ( v případě, že nechcete aby vaše dítě vystupovalo, nahlaste to prosím do konce září )

Co si obléknout:

Legíny, tričko, baletní dresík .... necháváme to na vás. Jen prosíme o upnuté oblečení a sukně do maximálně délky do půlky stehen. Celé T- Dance nosí černé piškoty ( baletní cvičky ). Je možné je objednat ve studiu za 260 Kč nebo si koupit bazárkové za 100 Kč. Děti si na lekci nosí pití. 

Každé dítě od nás dostane notýsek, kde má možnost sbírat známky za práci v hodině ( pro dítě funguje jako motivační prostředek, děti mohou nejhůře dostat 1! ) Notýsek také funguje jako informační prostředek pro rodiče o vystoupeních a soutěžích.

Hodinu vede  Gabriela Kroutilová / Pavla Vařáková ( každé úterý od 15:15 - 16:45  hod )